Kurs szycia ubrań. Czy warto się na niego zapisać?

image post

Jeżeli nie masz żadnych podstaw, jeżeli chodzi o szycie, a w dodatku w domu nie masz się od kogo nauczyć, dobrym pomysłem jest zapisanie się na kurs szycia. Tygodniowy lub dwutygodniowy kurs dostarczy podstawowej wiedzy na temat tego, co zrobić, aby rozpocząć przygodę z szyciem.

Kurs dla początkujących

Jeżeli nie jesteś do końca przekonana, że szycie jest opcją idealną dla Ciebie, zapisz się tylko na jedno lub dwa spotkania. Tyle wystarczy, aby przekonać się, czy szycie to akurat zajęcie dla siebie. W końcu może się okazać, że po prostu marzysz o czymś, co kompletnie nie sprawiało będzie Ci przyjemności. Jeżeli jednak nie sprawdzisz, nie przekonasz się. Zwykle jedno spotkanie poglądowe jest darmowe, albo płatne kilka złotych, dlatego nie będzie to dla Ciebie wielka strata. Każde kolejne spotkanie związane z nauką szycia to koszt około 90-150 zł. W dłuższej perspektywie inwestycja może jednak szybko się zwrócić, jeżeli tylko zaczniesz szyć dla siebie, jak i dla swoich bliskich. Sklepy przestaną być Ci wtedy potrzebne, ponieważ sama staniesz się producentką ubrań dostosowanych w każdym calu do swoich potrzeb.


Dłuższy, bardziej zaawansowany kurs

Jeżeli chcesz pogłębić swoje umiejętności, warto zapisać się na kurs tematyczny lub o rozbudowanej tematyce. Dostępne są kursy na przykład spersonalizowane, polegające na przykład na poruszaniu tylko tematyki związanej z szyciem ubranek dla dzieci, szyciem spodni czy też szyciem sukienek. Dzięki temu kursant może zdecydować, które zagadnienia są dla niego najbardziej interesujące i tak naprawdę szyć jakich ubrań chce się nauczyć. Dzięki takiemu podziałowi, można będzie cieszyć się z wybrania kursu w każdym calu dopasowanego do swoich potrzeb, jak i oczekiwań. Na pewno dla każdego będzie to dobra wiadomość, że może zapisać się na taki właśnie specjalistyczny kurs o konkretnej, a nie o ogólnej tematyce.


Kursów szycia jest naprawdę bardzo dużo, dlatego na pewno uda się znaleźć propozycję odpowiednią dla siebie, dopasowaną w każdym calu do oczekiwań. Kilka ciekawych szkoleń z krojenia znajdziecie w firmie http://studioszwalnia.pl/ 

Źródło zdjęć: pixabay.com

Powrót